راهنمای نصب تلوزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

راهنمای نصب تلوزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

راهنمای نصب تلوزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز و همراهان گرامی سایت . در این نوشتار نحوه اتصال تلویزیون به دیوار را به صورت گام به گام خدمت شما عزیزان توضیح میshy;shy;دهیم.در صورت وجود هر گونه سوال میshy;توانید با کارشناسان فنی شرکت پرشین پیشرانه تماس حاصل فرمایید.

راهنمای نصب تلوزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

نصب تلوزیون بر روی پایه دیواری- پرشین پیشرانه

نصب تلوزیون بر روی پایه دیواری- پرشین پیشرانه

مطالعات اخیر نشان داده است که بیش از 70 درصد مردمی که علاقه به نصب تلویزیون خود بر روی دیوار با استفاده از پایه دیواری را دارند در نهایت موفق به انجام این کار نمیshy;شوند. این امر کاملا قابل درک است چرا که نصب تلوزیون با پایه دیواری در ابتدا پروسه shy;ای بسیار سخت و پیچیده به نظر میshy;رسد.

سوالات فراوانی ذهن شما را برای نصب تلویزیون درگیر خواهد کرد.

  • سوراخ کاری دیوار تلویزیون منزل یا محل کار امکان پذیر است؟

  • با سیم و کابلshy; های اضافی پشت تلوزیون چه باید کرد؟

  • در صورت اشتباه در سوراخ کاری آیا راه بازگشتی هست؟

برای پاسخ به سوالات فوق و رسیدن به این نتیجه که نصب تلویزیون بر روی دیوار کار چندان پیچیده shy;ای که در ابتدا فکر میکردید نیست.

ادامه این مقاله/ویدیو را دنبال نمایید.

در گام اول شما نیاز به خرید پایه تلویزیون دیواری دارید.

تقریبا تمامی تلویزیونshy; های ال سی دی و ال ای دی استاندارد موجود در بازار ایران مانند تلوزیون ال جی ، سامسونگ ، سونی و . دارای سوراخshy;های استانداردی به نام وسا برای نصب تلویزیون به صورت دیواری یا سقفی هستند . قبل از خرید پایه تلویزیون حتما به مشخصات فنی پایه و شماره وسا آن دقت نمایید تا از یکسان بودن شماره وسا پایه با شماره وسا تلویزیون خود اطمینان حاصل نمایید.

راهنمای نصب تلویزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

پایه تلویزیون دیواری عموما به سه صورت ثابت، متحرک و پایه بازویی در بازار موجود است. در صورت استفاده از پایه تلویزیون متحرک میshy;توانید تلویزیون خود را در ارتفاعی بالاتر از حالت معمول نصب کرده و زاویه دید خود را با توجه به تابش نور و در طول روز تنظیم نمایید.

در صورت استفاده از پایه تلویزیون بازویی زاویه و شعاع دید تلویزیون را میshy; توانید به میزان قابل توجهی افزایش دهید. مشکل دیگری که اکثر مصرف کنندگان اداری و خانگی پایه تلویزیون با آن مواجهند سیم و کابلshy;های اضافی و پخش مابین تلویزیون و پریز یا رسیور های موجود است.

نحوه پوشاندن سیم ها پشت تلوزیون دیواری

نحوه پوشاندن سیم ها پشت تلوزیون دیواری

راهنمای نصب تلوزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

برای حل این مشکل میshy;توانید از یک پک سوکت دار برای رد کردن کابل و سیم shy;های تلویزیون استفاده نمایید.

پک سوکت دار سیم و کابل توکار تلوزیون دیواری

پک سوکت دار سیم و کابل توکار تلوزیون دیواری

حال که صحبت از کابل شد اطمینان حاصل فرمایید که تمامی کابلshy; های مورد نیاز مثل کابل HDMI ، کابلshy;های نوری ، کابل اینترنت و . مورد استفاده از استاندارد CL3 تبعیت میshy;کنند . هر چند که شما در حال حاضر شاید نیاز به هیچ کابلی نداشته باشید اما پیش بینی آینده را کرده و تمامی کابل shy;های مورد نیاز را قبل از نصب تلویزیون درون دیوار قرار دهید.

با این کار در صورت تعویض تلوزیون در آینده یا تغییر در کاربری دیگر نیازی به سیم و کابل کشی مجدد نخواهید داشت. جهت نصب تلویزیون بر روی دیوار کناف به ابزارshy;های ذیل نیاز خواهید داشت:

  1. ابزاری برای یافتن استادshy;های عمودی و افقی کناف:

این ابزار در صورتی که قصد نصب تلویزیون بر روی دیوار کناف را دارید از مومات اساسی نصب میshy;باشد همان گونه که اطلاع دارید دیوارshy;های کناف از سازه های فی گالوانیزه به نام استاد به عنوان مشshy;بندی سازهshy; ای پشت کار و پنلshy; های نازک گچی به عنوان ظاهر و رویه دیوار ساخته میshy;شوند.

نصب تلوزیون با پایه دیواری بر روی دیوار کناف

نصب تلوزیون با پایه دیواری بر روی دیوار کناف

راهنمای نصب تلوزیون به دیوار کناف توسط پایه تلوزیون TV-JACK

پنلshy; های گچی کناف ظاهر بسیار زیبایی داشته و به دلیل پایین آوردن وزن سازه و ایمن نمودن ساختمان در برابر زله مزیت بالایی نسبت به سیستمshy; های قدیمی مانند دیوار آجری، بتنی و . را دارند. هر چند وزن پایین دیوار گچی در حوادث طبیعی به عنوان مزیت قابل توجهی مطرح است ، اما این مزیت نصب ادوات سنگین مانند تلویزیون، تابلو و . را بر روی دیوار کناف به امری نسبتا فنی و پیچیده تبدیل میshy;کند.

در هنگام نصب تلوزیون بر روی دیوار کناف تمامی پیچshy;ها حتما باید بر روی استادshy;های کناف(سازه shy;ها) نصب شوند.

  1. متر

  2. مداد

  3. پیچ گوشتی

  4. دریل و مته مناسب با دیوار

  5. آچار مناسب جهت بستن پیچshy; ها

  6. دستگاه فرز مناسب جهت بریدن دیوار کناف

در گام بعد باید ارتفاع مناسب نصب تلویزیون را مشخص کرد.

این ارتفاع تابع عوامل مختلفی میshy;باشد.

جهت اطلاع از آیتم shy;های موئثر بر تعیین ارتفاع نصب تلویزیون بر روی دیوار میshy;توانید به بخش مقالات ما مراجعه فرمایید. در حالت کلی مرکز تلویزیون باید بعد از نشستن بر روی یک کاناپه تلویزیونی یا مبل جلو تلویزیون، صفحه تصویر باید همshy;سطح چشم شما باشد.

دستگاه تشخیص سازه کناف در واقع یک آهن ربای قوی متصل به مداری الکتریکی و یک چراغ دیمردار بوده و با نزدیک شدن آهن ربا به سازه آهنی شدت نور با توجه به شدت میدان تغییر میshy;کند. در صورتی که به این دستگاه دسترسی ندارید محل سازه را به صورت تقریبی با استفاده از یک آهن ربای قوی یا ضربه زدن به دیوار و دقت به میزان پژواک صدا میshy;توان تعیین کرد.

بعد از تعیین تقریبی مکان سازه جهت اطمینان تام از محل سازه shy;ها، از یک میخ کوچک قبل از سوراخ کاری استفاده نمایید. با توجه به قرار گرفتن سوراخshy; ها به صورت کامل در پشت تلویزیون چندان نگران اشتباهات احتمالی نباشید. پس از تعیین محل سازهshy; های کناف با استفاده از شابلون پایه یا خود پایه مکان سوراخshy;ها را بر روی دیوار و در نقاط تلاقی با سازه مشخص نمایید. هنگام تعیین نقاط سوراخshy; کاری دقت نمایید که حتما پایه تراز باشد . جهت تراز نمودن صحیح پایه استفاده از خود پایه به جای شابلون توصیه میshy;شود. در صورت استفاده از پایه تلوزیونshy;های دیواری TV JACK خود پایه به صورت سر خود دارای تراز میshy;باشد.

پایه تلوزیون دیواری تی وی جک به همراه تراز سر خود

پایه تلوزیون دیواری تی وی جک به همراه تراز سر خود

حتما از رول پلاک برای پیچshy; های تلویزیون استفاده کرده و قبل از نصب پیچ مناسب پایه دیواری با توجه به ابعاد تلوزیون را تهیه نمایید. نقاط مشخص شده بر روی دیوار را سوراخ کاری کرده و رول پلاک ها را درون سوراخ قرار دهید. با توجه به تحمل گشتاور خمشی در پایه تلوزیونshy;های متحرک و جهت اطمینان مضاعف میshy;توان پیچshy; های بالایی تلوزیون را قویshy;تر انتخاب کرد. ( در صورت خرید از شرکت پرشین پیشرانه پیچshy;های تمامی پایه تلوزیونshy;های شرکت برای تحمل بار ماکزیمم طراحی شده و بدون اخذ اختلاف قیمت تقدیم شما عزیزان میshy;شود)

پس از سوراخ کاری ، رول پلاکshy; ها را در دیوار قرار داده و پایه تلویزیون را بر روی دیوار فیکس نمایید. گام بعدی نصب پک سوکت دار برای رد کردن کابلshy; و سیمshy; های پشت تلوزیون است. مکان باکس بالایی پک میshy;تواند دقیقا در قسمت وسط پایه تلویزیون باشد. امکان دارد در هنگام برشکاری با مسائل متفاوتی از جمله سازه کناف افقی اضافی، سیم و کابل داخل دیوار و . مواجه شوید. در صورت مواجه با موردی مانند سازه کناف اضافی دستپاچه نشوید چون هم مکان برش را میshy;توان تغییر داد و هم در موارد خاص با مشاوره کارشناس سازه کناف به صورت موردی میshy;توان کوتاه کرد.

در مورد این فیلم ما مکان برش را اندکی تغییر داده و به زیر پایه منتقل میshy;کنیم. کابلshy;های تلوزیون را از سوکت بالایی رد کرده و در سوکت پایینی فیکس نمایید. در نهایت قسمت دوم پایه را پشت تلویزیون نصب میshy;کنیم. احتمالا جهت نصب پایه بر روی تلویزیون باید پیچshy; های اولیه روی تلویزیون را جدا کنیم.

بعد از نصب دو پایه پشتی به تلویزیون از یک نفر دیگر کمک گرفته و تلوزیون را بر روی قسمت اولیه پایه که به دیوار پیچ شده قرار دهید. در این مرحله میshy;توانید تمامی کابلshy;ها را نصب کرده و از تلویزیون خود لذت ببرید. این فیلم/نوشتار در باره ی نصب تلویزیون بر روی پایه دیواری به صورت کلی و جنرال بوده و در صورت نیاز به نصب تخصصی یا در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکلی میshy;توانید با کارشناسان فنی شرکت پرشین پیشرانه تماس حاصل نمایید.

کابل های زمینی NYY چیست؟

گیرنده دیجیتال چیست؟

خرید بهترین محافظ برق و چند راهی

پایه ,تلویزیون ,نصب ,دیوار ,تلوزیون ,های ,بر روی ,دیوار کناف ,روی دیوار ,نصب تلویزیون ,نصب تلوزیون ,شرکت پرشین پیشرانه ,حاصل نمایید راهنمای ,پایه تلویزیون دیواری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
yas12 perruqueligne golnarbaybordi sopharmcreamen refeathinsoll codounlyegran chokolo ksnco salamatiha foroshalizvan